
Der er sat et nyt hold for Gråsten og Omegns Pensionistforening. Fra venstre ses Hermann Quorp, Gudrun Brodersen, Jane Petersen, Inga Petersen, Herdis Johannsen, Bente Sønnichsen og Bodil Hansen.
Ny bestyrelse er trukket i arbejdstøjet
Gråsten og Omegns Pensionistforening har fundet ny bestyrelse, der skal sætte gang i foreningen.
Ny formand er Bente Sønnichsen, der afløser Karin Martensen.
På den ordinære generalforsamling var det kun muligt at finde et enkelt medlem til bestyrelsen. Efterfølgende gjorde et godt benarbejde fra Bente Sønnichsens side, at den ekstraordinære generalforsamling fik et nemt forløb.
Udover Bente Sønnichsen som formand består bestyrelsen af Gudrun Brodersen som næstformand. Inga Petersen som kasserer, mens Herdis Johannsen er sekretær.
De øvrige bestyrelsesmedlemmer er Betty Christensen, Jane Petersen og Bodil Hansen. Suppleant blev Hermann Quorp. ■
Skrevet af
Fotos af
Savner du en ældre artikel eller historie fra Gråsten og omegn, Broager, Egernsund eller måske Padborg, Kruså, Fårhus eller Frøslev så har du her et værktøj til at komme videre: Søg i vores omfattende PDF arkiv efter artikler fra andre års udgaver af Gråsten Avis og Bov Avis. Vores udvalg af artikler på hjemmesiden er begrænset til artikler der indeholder billeder hvorimod PDF arkivet indeholder alle offentliggjorte artikler.

