Modeller viste frem, hvad efterårs- og vintermoden byder på.

Kvinder var interesseret i mode

Den ene flot og frisk påklædte mannequin efter den anden viste efterårets og vinterens mode frem, da dametøjsbutikken 2dreams holdt modeopvisning på Anker’s Restaurant i Gråsten.

I alt 150 gæster var mødt frem for at se nærmere på modenyhederne, og i den afslappede og hyggelige stemning fik de mulighed for at beundre kreationerne. ■

Denne artikel er lagt på Gråsten Avis | Bov Avis den 25. september 2024

Skrevet af

Gunnar Hattesen
Gunnar HattesenAnsvarshavende redaktør
Ring 21 16 06 83

Fotos af

Søren Gülck
Søren GülckFotograf
Ring 23 80 12 54

Savner du en ældre artikel eller historie fra Gråsten og omegn, Broager, Egernsund eller måske Padborg, Kruså, Fårhus eller Frøslev så har du her et værktøj til at komme videre: Søg i vores omfattende PDF arkiv efter artikler fra andre års udgaver af Gråsten Avis og Bov Avis. Vores udvalg af artikler på hjemmesiden er begrænset til artikler der indeholder billeder hvorimod PDF arkivet indeholder alle offentliggjorte artikler.